toggle

Federasyon Başkanımız

Arama

VİDEO

DİĞER VİDEOLAR

Duyurular

6111 Sayılı Torba Kanun Hakkında

Kamuoyunda "Torba Kanun olarak bilinen 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile >>>>

Haberler

Güncel haberlere erişmek için lütfen tıklayınız ! >>>>

Sıkça Sorulan Sorular

Misafir Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün46
mod_vvisit_counterDün215
mod_vvisit_counterBu Hafta46
mod_vvisit_counterBu Ay2848
mod_vvisit_counterTümü621583

Reklam Alanı

214 x 204  - Bu alana reklam verebilmek için lütfen site yöneticisi ile iletişime geçin. federasyon@tuspaf.org.tr
Tarihçe PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Cumartesi, 26 Şubat 2011 16:18

TARİHİ VE AMAÇLARI

Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 19.07.2002 tarihli ve 16 sayılı oluru ile kurulmuştur. Kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kanunu ile 5362 Sayılı yasa hükümlerini yürütmektedir. Türkiye de tüm Esnaf ve Sanatkarlardan oluşan TESK'e bağlı 13 Federasyondan biridir. Federasyonumuzun başkanı Ali Karacadır. Sayın Karaca ile birlikte 11 kişilik Yönetim Kurulu ve 3 kişilik Denetim Kurulu görev yapmaktadır. TUSPAF il ve ilçelerde kurulmuş olan 94 Oda Başkanlığı ve yaklaşık 330.000 pazarcı esnafından oluşan yaygın ve köklü bir meslek kuruluşudur.

Federasyonumuzun amacı Anayasal düzen içinde meslek sorunlarını takip etmek, üyelerin refah düzenini arttırmak, hak ve menfaatlerinin gerektirdiği gibi meslektaşlarını savunmaktır. Sosyal ve ekonomik yönden çeşitli çalışmalar yapmakta ve eğitim hizmetleri vermektedir. Ayrıca toplumumuza pazarcılık kültürü konusunda bilgilendirmeleri yönünde çeşitli etkinlikler gerçekleştirmektedir. Federasyonumuz yapmış olduğu hizmetlerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi halkımıza pazar yerlerinden alış veriş yapmasına , gerekli mevzuat değişikliği ve düzenlemesi yapılması amacıyla başta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Mahalli İşler Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı , TESK ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çarşamba, 27 Ocak 2016 10:51 tarihinde güncellendi