toggle

Federasyon Başkanımız

Arama

VİDEO

DİĞER VİDEOLAR

Duyurular

6111 Sayılı Torba Kanun Hakkında

Kamuoyunda "Torba Kanun olarak bilinen 6111 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile >>>>

Haberler

Güncel haberlere erişmek için lütfen tıklayınız ! >>>>

Sıkça Sorulan Sorular

Misafir Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün206
mod_vvisit_counterDün285
mod_vvisit_counterBu Hafta1941
mod_vvisit_counterBu Ay2107
mod_vvisit_counterTümü628434

Reklam Alanı

214 x 204  - Bu alana reklam verebilmek için lütfen site yöneticisi ile iletişime geçin. federasyon@tuspaf.org.tr
GENEL SEKRETER EĞİTİM SEMİNERİ PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Pazartesi, 25 Nisan 2016 13:48

 

Federasyonumuz tarafından düzenlenen, ‘Genel Sekreterler Hizmet İçi Eğitim Semineri’miz 23.04.2016 tarihinde Antalya’da başarılı ve faydalı bir şekilde tamamlandı.

 

 

Federasyon Başkanımız Ali KARACANIN açılış konuşmasıyla başlayan seminerimiz, eğitimimizde bizleri onurlandıran Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürümüz Sayın Necmettin ERKAN’ın genel sekreterlerimizin sorunlarını dinlemek suretiyle, sohbet ortamında geçen konuşmasıyla devam etti.

Açılış konuşmaları sonrası seminerimizin birinci bölümünde Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Ergün Ege ve Fulya COŞGUNGÖNÜL’ün Esnaf ve Sanatkar Bilgi Sistemi hakkında eğitim sunumları gerçekleşti. Sunumlarında bilgi sitemi hakkında gerek mevzuat gerekse uygulama açısından yararlı bilgiler verilmek suretiyle, istatistiki verilerden örnekler gösterilip, genel sekreterlerimizin bilgi sistemini kullanırken dikkat edecekleri hususlara değinildi. NACE

Seminerimizin ikinci bölümünde Genel Müdürlüğümüz Uzmanlarından Nazan ZER, 5362 Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu hakkındaki mevzuat sunumunu gerçekleştirmiş olup; özellikle 5362 sayılı Kanun uyarıca çıkarılmış olan Esnaf ve Sanatkârla Odalarının Unvan Değişikliği Hakkında Tebliğ ile Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşlarında Denetim Kurullarının Çalışma Usulü ve Düzenlenecek Raporlar Hakkında Tebliğe değinmiştir. Katılımcılara söz konusu Tebliğler çerçevesinde; odaların unvan değişikliği taleplerinde uyulması gereken usul ve esaslar ile meslek kuruluşlarının denetim kurullarının hazırlayacakları raporların usul ve esaslarına dair gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Seminerimizin son bölümünde ise; İç Ticaret Gene Müdürlüğü Uzmanlarından Mehmet Yahsi 5957 sayılı Sebze Ve Meyveler İle Yeterli Arz Ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile Sebze ve Meyve Ticareti ile Toptancı Halleri Hakkında Yönetmelik hakkındaki sunumunu gerçekleştirmiş olup; konu hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapmıştır.

Antalya’da gerçekleşen seminer, yoğun bir eğitime sahne oldu. Genel sekreterlerimizin aktif katılım gösterdiği eğitimlerde, karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunulduğu başarılı bir seminer gerçekleşti.

Toplantı sonunda seminere katkılarından dolayı Genel Müdürümüz Necmettin ERKAN ve Federasyon Başkanımız Ali KARACA tarafından genel sekreterlerimize sertifikaları verilerek toplu halde çekilen fotoğraf ile seminerimiz tamamlandı.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 14:21 tarihinde güncellendi